استاکر

خرید انواع استاکر

استاکر چیست؟

تجهیزات استکینگ یک تجهیزات تخصصی انبار است که پالت‌ها و محصولات پالت شده را بلند و جابجا می‌‌کند.

تا به امروز، در صنعت حمل و نقل مواد، انواع مختلفی از استاکر پالت برای فروش وجود دارد. بدیهی است که استاکرهای بار جایگزینی کم هزینه برای لیفتراک یا سایر تجهیزات حمل و نقل صنعتی سنگین هستند.

انواع استاکر

انواع استاکر

  • استاکر دستی استاندارد

اساساً استاکرهای دستی ساده‌ترین و مقرون به صرفه ترین تجهیزات انبارداری هستند. این شامل یک پمپ هیدرولیک است که می‌تواند پالت‌ها را با پمپاژ دستی دسته بلند کند.

جدا از مکانیسم ساده بلند کردن آن که می‌توانید به راحتی توسط دسته آن هدایت کنید، دسته پالت دستی می‌تواند تا ۱۵۰۰ کیلوگرم تجهیزات انبار را بلند کند.

  • استاکر دستی پلتفرم

به طور کلی، پشته‌کن دستی پلت‌فرم‌شده، پالت‌های انبار را از سطح زمین تا ارتفاع ۱٫۵ متری بالا می‌برد. نه تنها سبک وزن است، بلکه تجهیزات انباشته پلت فرم ساده است و برای راهروهای باریک مناسب است.

استاکر دستی پلتفرم

علاوه بر این، سایر ویژگی‌ها شامل میز بالابر، محافظ اضافه بار، صفحه پلت فرم قابل جابجایی و پدال پایی جمع شونده است. علاوه بر این، عملیات بلند کردن آسان‌تر و سریع‌تر تا ۴۰۰ کیلوگرم محصولات انبار را فراهم می‌کند.

  • استاکر دستی استرادل لگ

نکته خاصی در مورد انباشته پای استرادل دستی mhe این است که می‌توان آن را مستقیماً روی زمین پایین آورد. این امر به دلیل وجود پایه‌های دراز در کناره‌های پالت امکان پذیر است.

استاکر دستی استرادل لگ

به علاوه، پایه‌های استرادل دارای عرض‌های داخلی متفاوتی هستند، بنابراین می‌توانید مدلی را انتخاب کنید که کاملاً مناسب پالت بسته استاندارد شما باشد.

  • خود بالابر پشتیبان

آیا کسب و کار شما نیاز به حمل و نقل دائمی محصولات دارد؟ انباشته‌های خودبزرگ‌شونده برای شما ساخته شده‌اند.

خود بالابر پشتیبان

این به این دلیل است که می‌توان آن را به راحتی و با استفاده از مکانیسم خود بالابر منحصر به فرد خود به وسیله نقلیه شما حمل کرد. به دلیل این ویژگی، استاکر  خود بالابر بسیار سبک وزن است اما می‌تواند تا ۵۰۰ کیلوگرم مواد را حمل کند.

  • استاکر نیمه برقی

استاکرهای نیمه برقی مخصوص حرکت در راهروهای باریک در فواصل کوتاه طراحی شده‌اند. استاکر نیمه خودکار علاوه بر کارایی در مناطق محدود، عملکرد آسان و روانی دارد.

استاکر نیمه برقی پایه دار

بنابراین،Bullmax 7 مدل پالت نیمه خودکار را از ظرفیت‌های ۱۰۰۰ کیلوگرم تا ۲۰۰۰ کیلوگرم ارائه می‌دهد. با یک سیستم کنترل الکتریکی و یک واحد هیدرولیک،این استاکر برای انبار عملیات آسان‌تر و سریع‌تر را فراهم می‌کند.

  • استاکرهای نیمه برقی پایه‌دار

مانند استاکرهای پایه استرادل دستی، استاکرهای پایه استرادل نیمه خودکار نیز می‌توانند چنگال‌های خود را مستقیماً روی زمین برای دسترسی آسان تر به پالت‌ها پایین بیاورند. با این حال، این انباشته نیمه الکتریکی خاص می‌تواند تا ۱۰۰۰ کیلوگرم به جای ۴۰۰ کیلوگرم حمل کند.

استاکر نیمه برقی پایه دار

علاوه بر این، به یک بالابر زنجیر دوتایی برای پشتیبانی بیشتر همراه با یک پمپ هیدرولیک تقریباً بی‌دردسر مجهز شده است. با ۳ مدل برای انتخاب، یک پالت پشته دار نیمه برقی را انتخاب کنید که به بهترین شکل برای رنگ پریده شما مناسب است.

استاکر دستی

استاکر دستی یکی دیگر از انواع بالابرها و تجهیزات انبارداری می‌باشد که معمولاً در انبارها کوچک و حجم بالابری کم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل استاکر که از ۵۰۰ کیلو تا ۲ تن تولید می‌شود و معمولاً ظرفیت ۱ تن آن بیشتر از سایر موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید استاکر دستی اپال ماشین

ارتفاع بالابری در این مدل استاکر معمولاً تا ارتفاع ۶/۱ متر می‌باشد اما تولید کنندگان بسته به نیاز مشتری تا ارتفاع ۳ متر نیز تولید می‌کنند.

استاکر دستی وسیله‌ای است که به جای مولد برق یا موتور با نیروی انسانی حرکت می‌کند. در این دستگاه حرکت جلو و عقب رفتن آن به صورت هل دادن است اما برای بالا و پایین بردن بارها، به جک متصل به دستگاه بانیروی پا ضربه وارد می‌کند.

از این دستگاه بیشتر برای انباری ها و فروشگاه‌ها کوچک به کار گرفته می‌شود.

مشاهده مشخصات استاکر دستی

مزایا:

سرمایه گذاری اولیه نسبتاً کمتری وجود دارد. این دلیل اصلی محبوبیت آنها در انبارهاست. به دلیل سادگی مکانیسم به توجه کمتری از نظر نگهداری نیاز دارند. قطعاتی برای سهولت تعمیرات در مقایسه با استاکرهای برقی در دسترس هستند. تجهیزات مقرون به صرفه و سطح ابتدایی نگهداری بسیار کم

معایب :

جابجایی بارها در یک مرکز بزرگ با استاکر دستی می‌تواند بسیار سخت باشد، استاکر دستی در مقایسه با استاکر برق بیشتر آسیب دیده می‌شود. ظرفیت استاکر دستی ممکن است با میزان کارگران محدود شود. استاکر دستی از  اپراتور تلاش زیادی می‌طلبند که می‌توانند باعث آسیب شوند اگرچه آنها قوی هستند، اما اپراتور به اندازه ظرفیت خود وزنی را می‌تواند جابه جا کند.

خرید استاکر دستی اپال ماشین
خرید استاکر دستی اپال ماشین

استاکر برقی

استاکر برقی مجهزترین و پیشرفته ترین نوع استاکرها  می‌باشد که تمامی حرکات دستگاه و جابه جایی اجناس توسط مولد برق یا باطری انجام می‌گیرد.

در این نوع استاکرها تمامی مراحل انتقال بار به صورت برقی انجام می‌شود.

استاکرهای برقی که توسط مولد مستقیم برق کار می‌کنند دارای یک سیم سیار هستند که بر روی زمین کشیده می‌شوند و به دلیل محدودیت طولی که دارند تا مسافت‌های کوتاهی می توان آن‌ها را جابه جا کرد.

استاکر برقی اپال ماشین خاورمیانه

اما استاکرهای برقی که توسط مولد باطری کار می‌کنند دارای باطری‌هایی با قدرت بالا هستند که درون پنل دستگاه تعبیه شده و با کمک آن می توان تا مسافت‌های طولانی حرکت کرده و اجناس را جا به جا کرد.

مشاهده مشخصات استاکر برقی

مزایا :

استاکرهای برقی می‌توانند وزنه‌ها را بدون زحمت حرکت داده، بلند کرده و پایین بیاورند. آن‌ها می‌توانند زمان قابل توجهی را ذخیره کنند و اپراتورها به زمان استراحت کمتری احتیاج خواهند داشت. فشار فیزیکی کمتر، از آنجایی که این استاکر اتوماتیک است و دارای بالابر با قدرت است، احتمال اینکه کاربران با صدمات ناشی از فشار روبرو شوند کمتر است. افزایش بهره وری، از آنجایی که الکتریکی هستند و می‌توانند با سرعتی بسیار سریع‌تر از استاکر دستی پایین بیاورند یا بلند کنند و در محل کار حرکت کنند. جابجایی بارهای سنگین تر، به دلیل اینکه آنها با قدرت کار می کنند، شما مشکلی از تلاش کارگران خود برای کشیدن دستی نخواهید داشت.

معایب :

قطعات الکتریکی در مقایسه با تجهیزات دستی نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند. گران‌تر، در مقایسه با استاکرهای دستی می‌باشد. باطری‌ها نیاز به آبیاری، شارژ و نگهداری دارند. استاکرهای برقی نیاز به هزینه نگهداری بیشتری دارند. هم‌چنین آموزش بیشتر برای عملکرد ایمن مورد نیاز است.