جک پالت دستی

جک پالت دستی که معمولا به آن پالت تراک دستی نیز گفته می‌شود، ابزار مکانیکی طراحی شده برای حمل و مانور بارهای سنگین هستند. جک پالت دستی که برای مسافت‌های کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک دستگاه اساسی در اکثر کارگاه‌ها و انبار‌های توزیع و ذخیره سازی می‌باشد.

همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست، جک پالت دستی به صورت دستی مجهز می‌شود و برای کار به نیروی انسانی بستگی دارد. به این صورت که اپراتور شاخک‌ها را به داخل پالت هل داده و با استفاده از قسمت جک دستگاه، آن را از کف تا ارتفاعی که بتواند پالت را حرکت دهد بالا می‌برد. پس از بلند شدن، اپراتور می‌تواند پالت را هرکجا که لازم باشد منتقل کند. ظرفیت‌ها معمولاً بین ۲٫۵ تا ۳ تن متغیر است و عملکرد آن‌ها ساده است.

انواع جک پالت

جک پالت‌ها با توجه به ابعاد، تناژ، نوع بار و کارایی که مورد نیاز است به مدل‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند.

از انواع جک پالت می‌‎توان به موارد زیر اشاره کرد.

نوع توضیحات

جک پالت عریض

یکی از انواع جک پالت، جک پالت عریض است، که مناسب برای جابه جایی پالت‌های هبلکس ، بلوک و سیمان می‌باشد.

درخواست پیش فاکتور

جک پالت دستی

اساسی‌ترین و متداول ترین جک پالت است، که در آن کاربر به صورت دستی شاخک‌ها را پایین آورده و آن ها را از زیر پالت هل می‌دهد تا بتواند جا به جایی را انجام دهد. این مدل جک پالت نسبتا سبک بوده و به راحتی با وسیله‌های نقلیه قابل حمل هستند.

درخواست پیش فاکتور

پالت تراک

پالت تراک

یکی از انواع محبوب جک پالت‌ها، پالت تراک هستند. این دستگاه در اصل نسخه باطری جک پالت دستی می‌باشد که در آن کاربر با فشردن دکمه عملیات بالا بردن را انجام می‌دهد.

درخواست پیش فاکتور

جک پالت قیچیجک پالت قیچی

جک پالت قیچی مجهز به پایه‌های متقاطع زیر شاخک هستند. هم‌چنین می‌توانند بار را ارتفاع تقریبا ۱ متر بالا بیاورند.

معمولا کاربرد آن برای بارگیری روی وسایل نقلیه سبک می‌باشد و در تناژ ۱ تن تولید می‌شوند.

درخواست پیش فاکتور

جک پالت مقیاس‌دارجک پالت مقیاس دار

جک پالت ترازو دار مجهز به ترازوی توزین داخلی است که به کارخانه و انبارها کمک می‌کنند تا نه تنها کالا را حمل و نقل کنند، بلکه به طور هم زمان آن‌ها را وزن کنند.

جک پالت رول‌برجک پالت رول بر

از این مدل جک پالت برای جابه‌جایی بارهایی که به صورت رول هستند استفاده می‌شود. مانند رول کاغذ. به طور معمول کاربر رول را روی شاخک قرار می‌دهد تا بلند کردن و پایین آوردن آن‌ها را تسهیل کند.

درخواست پیش فاکتور

جک پالت گالوانیزه جک پالت گالوانیزه

فولاد ضد زنگ همیشه جایگزین ارجح تری نسبت به سایر فلزات سنگین مانند آهن است که با گذشت زمان مستعد زنگ زدگی هستند. به همین دلیل جک پالت گالوانیزه یک سرمایه گذاری طولانی مدت برای کارخانه‌ها می‌باشد. معمولا از این مدل جک پالت در سردخانه‌ها استفاده می‌شود.

درخواست پیش فاکتور

هزینه‌های نگهداری پایین انواع جک پالت

محل‌هایی که برای جابه جایی بارهای خود از جک پالت دستی استفاده می‌کنند از کمترین مزایای هزینه‌های نگهداری و کاهش زمان خرابی برخوردار هستند. از آنجا که نیروی محرک این دستگاه به صورت دستی تامین می‌گردد با کم کردن هزینه‌ها باعث کاهش وابستگی کسب و کار شما به لیفتراک و استاکر می‌شود.

اطلاعات اپال ماشین خاورمیانه

سوالات متداول جک پالت

ابعاد جک پالت با توجه به اندازه پالت باید در نظر گرفته شود که معمولا دو مدل عرض ۵۵ و عرض ۶۸ بیشترین کاربرد را دارد.

تفاوت اصلی در فاصله‌ی دو شاخک از هم می‌باشد. فاصله بین دو شاخک در جک پالت شاخک پهن حدود ۱۵ سانتی‌متر بیشتر است.

اپال ماشین باتوجه به ابعاد پالت شما، جک پالت در ابعاد و سایزهای مختلف را تامین می‌نماید.

جک پالت ۲٫۵ تن و ۳ تن تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند و تنها تفاوت آنها تقویت شدن شاسی جک پالت می‌باشد.

تمامی جک پالت‌های اپال ماشین دارای گارنتی و خدمات پس از فروش می‌باشند.

با خرید جک پالت اپال ماشین پس از اتمام دوره گارانتی نیز کلیه خدمات مربوط به تامین قطعات یدکی و تعمیرات نیز توسط شرکت اپال ماشین عرضه می‌گردد.

زمان ارسال در تهران به صورت روزانه می‌باشد و با تایید خریدار همان روز تحویل می‌گردد. برای ارسال شهرهای مختلف نیز در همان روز تایید خریدار به باربری مربوطه تحویل میگردد.

قیمت جک پالت

قیمت جک پالت با توجه به تناژ، ابعاد و قطعات مختلف استفاده شده در تولید جک پالت تعیین می‌گردد.

ابعاد شاسی جک پالت و ضخامت ورق آن نقش مهمی در تعیین قیمت جک پالت دارند.

هرچقدر ابعاد شاسی و ضخامت ورق باشد قاعدتا قیمت جک پالت نیز بالاتر می‌رود.

با توجه به نوع چرخ‌ها نیز قیمت جک پالت متفاوت است.

به طور مثال قیمت جک پالت ۲٫۵ تن و جک پالت ۳ تن نیز با با توجه به تقویت شدن شاسی جک پالت باهم متفاوت است اما با توجه به اینکه اختلاف قیمت در حدود ۵ درصد می‌باشد، معمولا خرید جک پالت ۳ تن منطقی‌تر و اقتصادی می‌باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده در تعیین قیمت جک پالت، هزینه‌های خدمات پس از فروش و حمل و نقل نیز در تعیین قیمت جک پالت نقش دارند.

قیمت جهانی جک پالت دستی

قیمت جهانی جک پالت دستی نیز با توجه به نوع، برند، کیفیت و خدمات پس از فروش آن تعیین می‌گردد.

این قیمت در کشورهای مختلف نیز با توجه به هزینه‌های جانبی مانند حمل و نقل نیز ممکن است متفاوت باشد.

قیمت جهانی جک پالت ۲٫۵ تن حدودا در بازه ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلاری می‌باشد.

قیمت جهانی جک پالت ۳ تن نیز حدودا در بازه ۳۵۰ الی ۵۵۰ دلار قرار دارد.

جهت استعلام قیمت پالت تراک می‌توانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

نکات خرید جک پالت

ظرفیت جک پالت

اولین مورد که برای انتخاب و خرید جک پالت باید در نظر گرفته شود وزن تقریبی بار می‌باشد که بر اساس آن جک پالت دستی مناسب انتخاب شود.

ابعاد جک پالت

یکی دیگر از عوامل که در موقع خرید جک پالت مناسب اهمیت دارد، ابعاد جک پالت و شاخک آن می‌باشد. طول دستگاه  معمولا به دو دسته شاخک کوتاه و بلند تقسیم می‌شود. مطلبی که اهمیت دارد این است که مشتری با توجه به نیاز خود کدام مورد را انتخاب می‌کند. چون برای مثال جک پالت شاخک بلند نیاز به فضای بیشتری برای چرخش دارد و جک پالت با شاخک کوتاه تر ممکن است برای جابه جایی پالت خیلی کوتاه باشد و نیاز مشتری را برطرف نکند.

بنابراین باتوجه به ابعاد پالت و محیط باید جک پالت با ابعاد مناسب را انتخاب کرد. هم‌چنین عرض شاخک‌ها نیز متفاوت است و معمولا جک پالت استاندارد با عرض ۵۵ و ۶۵ سانتی‌متر تولید می‌شوند. مشتری قبل از خرید باید به این مورد نیز توجه کند تا لیفتراک دستی مناسب را تهیه کند.

چرخ جک پالت

جک پالت‌ها معمولا از ۸ چرخ تشکیل شده اند: چرخ های فرمان، چرخ های بار و چرخ های زیر شاخک. یکی از مواردی که برای خرید جک پالت نو و جک پالت کارکرده باید در نظر گرفته شود جنس چرخ جک پالت می‌باشد.

چرخ‌های دستگاه معمولا از ۲ جنس پلی اورتان و نایلون تولید می‌شوند. برای خرید جک پالت باید محیط و کف سایتی که جک پالت مورد استفاده قرار می‌گیرد باید در نظر گرفته شود تا جک پالت با چرخ مناسب تهیه گردد.

از مزایای چرخ‌های پلی اورتان می‌توان به بی صدا بودن و کارکرد روان آن روی سطوح مختلف اشاره کرد. هم‌چنین این مدل چرخ در برابر سایش، محیط اسیدی و قلیایی مقاومت خوبی دارد و در دمای ۲۰- درجه سانتی گراد تا ۵۰ درجه سانتی گراد می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

یکی دیگر از چرخ‌های جک پالت چرخ‌های نایلونی یا تفلونی می‌باشد. که در محیط‌های کارگاهی نظیر معادن و اسکله‌ها استفاده می‌شود. این مدل چرخ نیز در دمای بین ۸ درجه سانتی‌گراد تا ۸۰ درجه سانتی‌گراد قابل استفاده می‌باشد و در دمای پایین جک پالت با چرخ تفلونی توصیه نمی‌گردد.

پمپ جک پالت

پمپ هیدرولیکی جک پالت‌ها معمولا از دو نوع پمپ بازشو قابل تعمیر و پمپ پرسی تشکیل شده اند. مزیتی که پمپ هیدرولیکی بازشو و قابل تعمیر نسبت به پمپ پرسی دارد و بسیار قابل توجه است قابل تعمیر بودن این مدل پمپ هیدرولیکی و ضد زنگ بودن آن به دلیل ابکاری گالوانیزه می‌باشد و یکی از دلایل اختلاف قیمت‌های جک پالت در انواع مختلف همین امر می‌باشد.

اپال ماشین کلیه جک پالت‌های خود را با پمپ هیدرولیکی بازشو قابل تعمیر و گالوانیزه ارایه می‌دهد. هم‌چنین می‌توانید برای خرید سایر قطعات هیدرولیکی تجهیزات خود با ما در تماس باشید تا در اسرع وقت تامین قطعه مورد نظر شما صورت گیرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

در هنگام خرید جک پالت یکی از عوامل مهم برای انتخاب جک پالت گارانتی و خدمات پس از فروش می‌باشد. با توجه به کارکرد در محیط های صنعتی ممکن است نیاز به تعمیرات و خدمات پس از فروش باشد.

پس در هنگام خرید دقت فرمایید از شرکت‌های معتبر خرید فرمایید تا در صورت نیاز جوابگوی مشکلات احتمالی باشند. تمام محصولات شرکت اپال ماشین اعم از انواع جک پالت دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش می‌باشند.

در هنگام خرید جک پالت نو و جک پالت کارکرده اگر عوامل فوق به درستی ارزیابی شوند می‌توان خرید با دقتی انجام داد تا کارایی لازم از جک پالت دریافت شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران اپال ماشین خاورمیانه تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

02166564634
جک پالت دستی

سرویس و نگهداری جک پالت

جک پالت‌های دستی ابزار پیچیده‌ای نیستند.

یک جک پالت دستی از یک پمپ هیدرولیک، یک فنر، شاخک، یک دسته و تعدادی چرخ تشکیل شده است.

برای بالابردن عمر مفید جک پالت و افزایش کارایی آن کافیست به چند نکته توجه داشته باشیم.

اول از همه هنگام خرید و تحویل جک پالت از مشتری، حتما تست‌های زیر را انجام دهید:

۱- ظاهر جک پالت دارای رنگ ریختگی و ضربه نباشد.

۲- با حرکت جک پالت از سلامت چرخ‌های آن اطمینان حاصل کنید.

۳- دستگیره جک پالت را در ۳ حالت بارگیری، حرکت و تخلیه تست کنید.

۴- با پمپ کردن جک پالت، پمپ آن را مورد برررسی قرار دهید.

۵- پس از بالا آمدن جک پالت از خالی شدن فشار اطمینان داشته باشید.

۶- با فشردن دستگیره تخلیه از تخلیه روان فشار پمپ مطمئن شوید.

بعد از استفاده از جک پالت هر از چندگاهی روغن هیدرولیک آن را بررسی کنید.

دستگیره جک پالت 2.5 تن

تعمیر جک پالت

اگر جک پالت‌ دستی شما با حرکت دادن دسته، بار را بلند نمی‌کند چند قسمت وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

روش ۱: سعی کنید هوای محبوس شده را با پمپ کردن دستگاه خارج نمایید و به اصطلاح پمپ را هواگیری نمایید.

یک راه حل ساده قبل از جدا کردن هرچیزی این ایت که هوا را با پمپ کردن خارج کنید. برای اینکار وقتی وزنی روی شاخک نیست و دستگیره در حالت ثابت قرار دارد، دسته را ۱۵ تا ۲۰ بار پمپ کنید. با اینکار هوا از پمپ خارح می‌شود و سیستم هیدرولیک فقط با روغن پر می‌شود.

رایج‌ترین مشکلی که از بلند شدن شدن شاخک جلوگیری می‌کند، هوای محبوس شده در سیستم هیدرولیک می‌باشد. در بیشتر موارد با این حرکت ساده مشکل برطرف می‌شود، اما اگر برطرف نشد و مجددا دچار همین مشکل شد باید چند قطعه را باز کنیم.

روش ۲: برای بازیابی فشار، روغن اورینگ را تعویض نمایید.

 • مرحله اول: جک پالت را نگه دارید. یک شی مانند یک بلوک چوبی را زیر محور جک پالت قرار دهید تا چرخ‌های محرک جک پالت بالاتر از زمین قرار گیرند. اینکار امکان دسترسی آسان به اورینگ را فراهم می‌کند.
 • مرحله دوم: سیستم هیدرولیک را تخلیه کنید. با بازکردن پیچی که پوشش روی مخزن را با آچار آلن نگه می‌دارد، تمام مایع را خالی کنید و مطمئن شوید دسته را به گونه‌ای پمپ می‌کنید که تمام سیال از دستگاه خارج می‌شود. پس از تخلیه کامل مایع، پیچ را دوباره محکم ببندید.
 • مرحله سوم: اهرم پایینی را بردارید. یک پین اهرم پایین را در جای خود نگه می‌دارد. از یک پیچ‌گوشتی و یک چکش برای شل کردن پین استفاده کنید. نوک پیچ‌گوشتی را روی شیار پین قرار دهید و با چکش چند ضربه به پیچ گوشتی بزنید و پس از شل شدن پین را بیرون بیاورید.
 • مرحله چهارم: کارتریج سوپاپ را بیرون بکشید. از انبردست برای گرفتن انتهای کارتریج سوپاپ استفاده کنید و سپس اورینگ قدیمی را بیرون بکشید. محل قرار دادن حلقه اورینگ جدید را پاک کنید تا مایع اضافی از بین برود. اورینگ جدید را در جای خود قرار دهید و در پوشش را در جای خود قفل کنید.
 • مرحله پنجم: با مایع هیدرولیک پر کنید. جک پالت را با مایع هیدرولیک پر کنید و ببینید که آیا دوباره به درستی کار می‌کند یا خیر. اگر با انجام مراحل اشاره شده هم‌چنان جک پالت شما قادر به بارگیری نیست، احنمالا جک پالت و پمپ آن فرسوده شده و نیاز به تعمیرات اساسی دارد که با توجه به قیمت خرید جک پالت معمولا پیشنهاد ما خرید جک پالت نو می‌باشد.

اپال ماشین ارائه دهنده انواع تجهیزات انبارداری

برای مشاوره و استعلام قیمت لطفا با شماره‌های ۰۲۱۶۶۹۰۴۰۵۶ و ۰۲۱۶۶۵۶۴۶۳۴ تماس بگیرید.

اکنون که دانستید جک پالت چیست، بیایید بررسی کنیم این ابزار مکانیکی چگونه می‌تواند به سود تجارت شما بیاید.

جک پالت چگونه میتواند به سود تجارت شما کمک کند؟

هزینه‌های نگهداری پایین

محل‌هایی که برای جابه جایی بارهای خود از پالت تراک دستی استفاده می‌کنند از مزایای کمترین هزینه های نگهداری و کاهش زمان خرابی برخوردار هستند. از آنجا که نیروی محرک این دستگاه به صورت دستی تامین میگردد با کم کردن هزینه ها باعث کاهش وابستگی کسب و کار شما به لیفتراک و استاکر می‌شود.

افزایش کارایی

با استفاده از یک جک پالت دستی ،میزان انرژی مورد نیاز برای بارگیری و تخلیه اشیاء بزرگ به حداقل ممکن کاهش می یابد. هم‌چنین زمان لازم برای انجام وظایف اطراف شما کاهش می‌یابد و در نتیجه باعث افزایش کارایی می‌شود.

آسیب‌ها را کاهش می‌دهد

این مزیت از مزایای قبلی پیروی می‌کند. در یک محیط انبار بعضی از وظایف بسیار سنگین است که نمی‌توان آن‌ها را با دست انجام داد. با این‌حال، با استفاده از این دستگاه انجام این کارها ایمن‌تر و راحت‌تر می‌شوند. این به نوبه خود خطر صدمات، آسیب‌ها و هزینه‌های مربوط به آن ها را به شدت کاهش می‌دهد.

آسان برای استفاده

یکی از بزرگترین مزایای جک پالت دستی این است که این ماشین‌ها نسبتا کوچک تر از سایر تجهیزات جابه جایی هستند. استفاده از پالت تراک در فضاهای تنگ و گوشه‌هایی که احتمالا لیفتراک هرگز در آن جای نمیگیرد، کار را آسان می‌کند. به همین دلیل غیر معمول نیست که کسب و کارها حداقل تعدادی از این دستگاه ها در اختیار داشته باشند. اگر شما هم میخواهید از این مزایا بهره‌مند شوید، هم اکنون با یک ارائه دهنده مطمئن تماس بگیرید و جک پالت خود را تهیه کنید.

جک پالت برقی

جک پالت‌های برقی که به عنوان پالت تراک برقی نیز شناخته می‌شوند، دارای موتوری هستند که امکان بلند کردن و جابجایی پالت های سنگین تر و انباشته را فراهم می‌کند. برخی از آن‌ها دارای یک پلتفرم برای ایستادن کاربر در حین حرکت پالت هستند. جک پالت برقی به طور کلی توسط یک اهرم که روی دسته قرار دارد حرکت می‌کنند و با چرخاندن دسته در جهت مورد نظر هدایت می‌شود. در صورت نیاز کاربر به توقف ناگهانی در حین کار ، برخی از آن‌ها دارای یک نوع سوئیچ اضطراری هستند تا ترمز برای متوقف کردن دستگاه فعال نمایند.

درخواست پیش فاکتور

برای درخواست صدور پیش فاکتور لطفا فرم روبه رو تکمیل فرمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند.

  21 دیدگاه برای “جک پالت

  1. عسگری گفته:

   سلام وقت شما بخیر جک پالت های که موجود دارید پمپ های که نصب شده پرسی هستند؟

   • admin گفته:

    با سلام و احترام
    تمامی پمپ‌ها بازشو و قابل تعمیر هستند و تنها با تعویض پکینگ، جک پالت شما به آسانی و با کم‌ترین هزینه مشابه روز اول می‌شود.

  2. ahmad mohamadi گفته:

   باسلام و عرض ادب، فروش جک پالت های شما به چه صورت می باشد؟ و فروش اقساطی هم دارید؟

   • admin گفته:

    سلام و احترام
    به دلیل شرایط نوسانی بازار فروش تنها به صورت نقد امکان پذیر است.

  3. amir گفته:

   سلام. ما جک پالت عرض ۶۸ رو برای سردخانه میخواستیم.شما اینو از جنس گالوانیزه موجود دارین؟

  4. رحمانی گفته:

   سلام وقت بخیر . جک پالت ۲ تن موجود دارین ؟ اگر موجود هستش قیمت لطف می کنید .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *