انواع فیلتر لیفتراک

در لیفتراک‌ها مانند سایر ماشین آلات و دستگاه‌های صنعتی در بخش های مختلف لیفتراک از فیلتر استفاده می‌شود.

در ادامه این بخش از اپال ماشین انواع فیلتر لیفتراک را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

فیلتر هوای لیفتراک

فیلتر هوای لیفتراک یکی از مهم‌ترین اجزای موتور لیفتراک می‌باشد و نقش آن پاکسازی هوای ورودی به موتور می‌باشد. هوای ورودی به موتور با رد شدن از فیلتر هوا تسویه گردیده و ذرات ناخالص از آن جدا می‌گردند.

یکی دیگر از وظایف فیلتر هوا کنترل میزان هوای ورودی به موتور لیفتراک می‌باشد.

درون هوا ذرات بسیار زیادی وجود دارند که اگر بدون فیلتراسیون وارد موتور شوند، می‌توانند اجزای مختلف موتور (یاتاقان‌ها ، سوپاپ و بدنه سیلندر) را دچار آسیب کرده و سبب فرسایش آن‌ها شوند.

ذرات آلاینده که در هوا وجود دارند عبارتند از گرد و غبار ، رطوبت، گرده و بسیاری از ذرات آلاینده دیگر.

با ورود هوا به فیلتر، این ذرات توسط فیلتر جذب می‌گردند. به همین دلیل برای کارکرد بهتر، باید فیلتر هوای لیفتراک مرتب مورد بازدید قرار گرفته و تقریبا پس از هر ۲۵۰ ساعت کارکرد تعویض گردد تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود.

اگر دستگاه شما در مناطق با هوای پر گرد و غبار و صنایعی نظیر مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد زودتر از دستگاه های دیگر باید برای تعویض فیلتر آن اقدام نمود.

بسیاری از لیفتراک‌های نسل جدید جهت تسویه بهتر هوای ورودی به موتور دارای فیلتر هوای دوبل هستند تا این جداسازی ذرات طی ۲ مرحله اتفاق بیافتد.

فیلترهوا لیفتراک

جهت تهیه انواع فیلتر هوا لیفتراک می‌توانید با واحد فروش قطعات شرکت اپال ماشین تماس حاصل فرمایید.

فیلتر روغن موتور لیفتراک

فیلتر روغن موتور نیز وظیفه جذب ناخالصی‌های روغن موتور را بر عهده دارد تا از ورود آن ها به موتور لیفتراک جلوگیری نماید.

فیلتر روغن ، روغن موتور را تسویه نموده و از ناخالصی‌ها و ذرات مضر پاکسازی می‌نماید در نتیجه از وارد شدن آسیب‌های جدی به قطعات موتور جلوگیری می‌نماید.

موتور توسط پمپ ، روغن را به سمت فیلتر هدایت نموده و روغن از طریق حفره‌های روی فیلتر وارد آن شده و پاک می‌گردد. در پشت حفره‌های فیلتر دریچه ای قرار دارد تا از ورود سایر آلودگی‌ها جلوگیری نماید.

این دریچه توسط فشار روغن کنار رفته و دوباره بسته خواهد شد. روغن پس از عبور از این دریچه به قسمت اصلی فیلتر می‌رسد و کاملا تمیز و ذرات اضافی آن جذب فیلتر می‌شوند.

سپس از طریق حفره‌ای که در مرکز فیلتر قرار دارد با فشار به سمت موتور حرکت خواهد کرد.

فیلتر روغن موتور

فیلتر روغن موتور باید هر ۵۰۰ ساعت یک‌بار تعویض شود. یک راه ساده برای پیگیری آخرین زمان تعویض فیلتر لیفتراک خود این است که ساعت سنج را هنگام تعویض فیلتر و تاریخ را روی خود فیلتر بنویسید.

اگر لیفتراک شما کمتر از ۵۰۰ ساعت کار می‌کند، فیلتر باید حداقل سالی یک بار تعویض شود.

فیلتر روغن گیربکس لیفتراک

فیلتر گیربکس نیز مانند فیلتر روغن و هوا از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است در سرویس‌های دوره ای گیربکس لیفتراک، کارتل گیربکس باز شده و فیلتر شستشو یا تعویض گردد.

پس توجه داشته باشید تنها به تعویض روغن گیربکس اکتفا نکنید و فیلتر آن را مورد بازدید قرار دهید چون فیلتر مسدود شده باعث عبور کمتر جریان روغن و در نتیجه آسیب به گیربکس می‌شود.

فیلتر گیربکس

فیلتر گیربکس و روغن گیربکس باید هر ۱۰۰۰ ساعت تعویض شوند.

فیلتر سوخت لیفتراک

هر نوع سوختی که وارد باک لیفتراک می‌شود اعم از گازوئیل یا بنزین ممکن است طی مراحل فعالیت ذرات وارد باک شوند و این ذرات ممکن است به حدی ریز باشند که با چشم قابل رویت نباشند.

سیستم سوخت رسانی از اهمیت بالایی برخوردار است و ورود هرگونه ذرات و آلودگی باعث فرسایش قطعات سیستم سوخت رسانی شده و ممکن است هزینه‌های بالایی برجای بگذارند.

هم‌چنین اگر داخل سوخت ماده اضافه ای مانند آب باشد موجب زنگ زدگی قطعات سوخت رسانی شده و توان موتور را کاهش می‌دهد و در ضمن باعث نشر دود از اگزوز می‌شود.

برای جلوگیری از خطرات احتمالی ذکر شده باید در سیستم سوخت رسانی از فیلتر سوخت لیفتراک ( فیلتر گازوئیل و فیلتر بنزین) استفاده شود.

فیلتر سوخت لیفتراک باید هر ۵۰۰ ساعت تعویض شوند.

فیلتر سوخت

سوخت از باک وارد فیلتر شده تا ذرات و مواد ناخالصی از آن جدا می‌شوند و سپس سوخت آماده احتراق بوده و به سمت موتور هدایت می‌گردد.

جهت استعلام قیمت و خرید انواع فیلتر لیفتراک با شماره های ۰۲۱۶۶۹۰۴۰۵۶ و ۰۲۱۶۶۵۶۴۶۳۴ تماس بگیرید.

4 دیدگاه برای “فیلتر لیفتراک

 1. بهرامی گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  فیلتر روغن و فیلتر گیربکس اصلی لیفتراک هیوندا و کوماتسو هم موجود دارید؟

  • admin گفته:

   با سلام و احترام
   بله موجود است. برای ثبت سفارش لطفا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *