لیفتراک برقی

در چند سال گذشته، ما متوجه تغییری در نوع انتخاب شرکت‌های انرژی برای سوخت ماشین آلات حمل مواد خود شده‌ایم. بسیاری از عملیات‌ها در حال جایگزینی لیفتراک‌های احتراق داخلی با لیفتراک‌های الکتریکی هستند.

به نظر می‌رسد شرکت‌های صنعتی از راه حل‌های انرژی الکتریکی استقبال می‌کنند و لیفتراک‌های برقی بسیار کارآمد و قدرتمند شده‌اند. آنها به راحتی می‌توانند بارهای سنگین را تحمل کنند و به عملیات شما این فرصت را می‌دهند تا حمل و نقل مواد خود را به روشی آگاهانه از نظر محیط زیست سازماندهی کند. برخی از مزایای لیفتراک برقی را بررسی کنیم و آنها را با جزئیات بیشتر توضیح دهیم.

آگاه به محیط زیست

لیفتراک‌های برقی آلایندگی صفر دارند!

بنابراین، اگر لیفتراک برقی را انتخاب کنید، می‌توانید ردپای کربن خود را به شدت کاهش دهید. حتی می‌توانید تأثیر آن را بر محیط زیست به حداقل برسانید. باتری‌های سرب اسیدی عمدتاً از سرب ساخته شده‌اند که قابل بازیافت است و باتری‌های لیتیوم یونی در کلاس الکتریکی قرار دارند، زیرا ۳۰ درصد انرژی کارآمدتر هستند و سه تا چهار برابر باتری‌های سرب اسیدی طول عمر بیشتری دارند.

دیگر از دود اگزوز یا گازهای سمی دیگر خبری نیست بدون نیاز به تهویه و در نتیجه کاهش هزینه‌های گرمایش هزینه‌های انرژی کمتری دارد زیرا این لیفتراک برقی با انرژی کارآمد فقط انرژی مورد نیاز واقعی خود را مصرف می‌کنند.

موتور

موتور انرژی الکتروشیمیایی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. اگر موتور الکتریکی نتواند حرکت کند، ممکن است دستگاه نتواند به جلو، بالا، پایین یا معکوس حرکت کند. موتور همه این‌ها را ممکن می‌کند. هم‌چنین سایر قطعات الکترونیکی را تامین می‌کند.

فیوزهای سرعت سیلندر دکل

در صورت پارگی شیلنگ بالابر، این ویژگی از افتادن دکل‌های برآمده جلوگیری می‌کند.

فرمان هیدرواستاتیک، مکانیسم ضد عقب گرد

این ویژگی به حفظ ایمنی در محل کار کمک می‌کند. این عملکرد می‌تواند به طور خودکار تشخیص دهد که یک لیفتراک در شیب قرار دارد. تنظیم می‌شود تا به اپراتور کنترل کند و از حوادث جلوگیری کند.

موتور لیفتراک برقی

در حال حاضر، صنعت لیفتراک برقی جهان بدون استثنا نشان می‌دهد که استفاده از موتور AC به یک روند اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.

دو نوع موتور جدید تقریباً به طور همزمان وارد تولید صنعتی لیفتراک شدند: موتور AC ولتاژ پایین و موتور جدا شده، SEM.

تحریک کننده او متعلق به موتور DC است، به این معنی که سیم پیچ تحریک و سیم پیچ آرمیچر موتور از موتورهای جداگانه هستند و جریان تحریک مستقل از جریان آرمیچر تامین می‌شود.

سیم‌پیچ‌های میدانی و سیم‌پیچ‌های آرمیچر محرک او به ترتیب توسط دو منبع نیرو تغذیه می‌شوند. به دلیل استفاده از منبع تغذیه تحریک جداگانه، تجهیزات پیچیده‌تر است. اما این نوع موتور به دلیل گستره کاری وسیعی که دارد در موتورهای اصلی به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تحریک کننده او هیچ کنتاکتور جهت دار ندارد. نیازی به تضعیف انگیزه برای شتاب گیری نیست، ترمز احیا کننده است. در تولید، موتورهای میدان جداگانه کمی با موتورهای DC معمولی متفاوت هستند. بنابراین، در صنعت تولید لیفتراک با سوخت فسیلی، موتور AC تا حدی تابع تکنولوژی است. با این حال طراحان توجه جدیدی به طراحی درایوهای الکتریکی معطوف کردند. در واقع، از آنجایی که موتور AC کوچک‌تر، سبک‌تر و سریع‌تر می‌چرخد.

دیگر نیازی به بررسی و تعویض مرتب برس‌های کربنی نیست. بحرانی‌ترین مشکل این است که موتور لیفتراک در طول عمر خود به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد. بنابراین، لیفتراک قابل اعتمادتر و پایدارتر است.

علاوه بر این، لیفتراک بدون فضای نگهداری طراحی شده است، زیرا موتور کاملاً در بدنه محصور شده است و لیفتراک را فشرده‌تر می‌کند. ترمز بدون تماس به ترمز اجازه می‌دهد تا سایش و پارگی را کاهش دهد و بسیار ساده‌تر از ترمزهای معمولی است.

لیفتراک برقی اپال ماشین
لیفتراک برقی

علاوه بر این، هنگامی که راننده لیفتراک از ترمز برای کاهش سرعت یا توقف خودرو یا تغییر جهت استفاده می‌کند، موتور به عنوان یک ژنراتور عمل می‌کند و گشتاور الکترومغناطیسی را به گشتاور ترمز تبدیل می‌کند.

این بدان معنی است که سایش لنت ترمز حداقل خواهد بود. این امر هزینه‌های نگهداری را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و هزینه‌های عملیاتی را به حداقل می‌رساند. علاوه بر این، راندمان عملکرد و ترمز موتور AC بالاتر است.

هنگام ترمزگیری یا تغییر جهت، انرژی تولید می‌شود. عمل ترمز قدرتمند انرژی احیا کننده بیشتری تولید می‌کند. انرژی به باتری بازگردانده می‌شود تا زمان کار آن افزایش یابد.

اگرچه برخی از لیفتراک‌های DC دارای ترمز احیا کننده هستند، اما آنها فقط در طی فرآیندهای ترمز بسیار قدرتمند شروع به کار می‌کنند.

این بدان معنی است که در طول ترمزهای احیا کننده زیاد، انرژی به گرما منتقل می‌شود. با این حال، اینورتر AC تقریباً در تمام شرایط عملیاتی می‌تواند انرژی تجدیدپذیر تولید کند و تا توقف کامل لیفتراک ادامه دهد.

بدیهی است که راندمان بازسازی انرژی بالاتر از موتور DC است. موتور AC از نظر فناوری پیشرفته است و دارای مزایای خاص بسیاری است.

نحوه رانندگی با لیفتراک برقی

بر خلاف لیفتراک‌های دوگازسوز، شاخک‌های برقی فقط دارای پدال گاز و ترمز هستند و فاقد کلاچ هستند که کارکرد آن‌ها را راحت‌‌تر می‌کند.

یک راننده لیفتراک برقی برای بلند کردن سریع یا رانندگی در سربالایی مجبور نیست موتور را بچرخاند. بسیاری از لیفتراک‌های برق دارای ترمز خودکار هستند.

عدم وجود کلاچ خستگی راننده را با لیفتراک برقی کاهش می‌دهد و هم‌چنین باعث می‌شود شتاب گیری و ترمز نرم تری داشته باشید.

این یک قطعه کمتر است که در نهایت فرسوده می‌شود و هم‌چنین باید تعویض شود.

الزامات گواهینامه اپراتور لیفتراک برقی

تمام اپراتورهای لیفتراک برقی باید قبل از شروع رانندگی با این ماشین‌ها گواهینامه دریافت کنند. این یک الزام است که نباید نادیده گرفته شود.

انواع لیفتراک برقی شرکت اپال ماشین خاورمیانه

لیفتراک 2.5 تن برقی اپال ماشین
لیفتراک ۲٫۵ تن برقی

 

 

لیفتراک برقی 4 چرخ
لیفتراک برقی ۳تن

مزایای لیفتراک برقی

عمر باتری یکی از بزرگترین مزیت‌های لیفتراک‌های برقی نسبت به لیفتراک‌های گازسوز است ،اما این تنها مزیت نیست!

باتری لیفتراک برقی اپال ماشین
باتری لیفتراک برقی

آنها هم‌چنین برای محیط زیست مفید هستند، زیرا آنها انتشارات مضر تولید نمی‌کنند. علاوه بر این، لیفتراک‌های برقی بی صداتر از بالابرهای گازی هستند.

بوق‌های هشدار و سیگنال‌های پشتیبان را اغلب می‌توان با وضوح بیشتری از یک لیفتراک برقی در مقایسه با لیفتراک گازسوز شنید.

لازم به ذکر است عدم وجود مخزن سوخت در این نوع لیفتراک احتمال آتش سوزی را کاهش می‌دهد.

قبل از خرید این نوع لیفتراک‌ها به طور کلی انجام تحقیقات زیاد ایده خوبی است. این امر به شما این اطمینان را می‌دهد که می‌توانید در مورد لیفتراک‌های برقی و نحوه عملکرد آنها در مقایسه با سایر لیفتراک‌ها اطلاعات کسب کنید.

 • انتشار گازهای گلخانه ای صفر

لیفتراک‌های برقی هیچ‌گونه دود خروجی مضر مانند لیفتراک‌های دیزلی یا LPG ندارند. این امر آن‌ها را برای مشاغل داخلی، مانند انبارها، فرآوری مواد غذایی یا سایر صنایع حساس به دود، ایده آل می‌کند. آنها هم‌چنین به لطف انتشار صفر ، هم برای سلامت کارکنان و هم برای کره زمین دوستانه‌تر هستند.

 • تعمیر و نگهداری کلی پایین‌تر

لیفتراک‌های برقی به دلیل کمبود موتور و گیربکس، در کل تعمیر و نگهداری کمتری دارند. الزامات تعمیر و نگهداری به باتری، موتورهای محرک و سایر اجزای متحرک مانند دکل گسترش می‌یابد. این بدان معناست که قطعات کمتری برای سرویس و جایگزینی و به طور بالقوه زمان کمتری برای شرکت شما وجود دارد.

 • شعاع چرخش محکم‌تر در مقایسه با لیفتراک‌های استاندارد  LPG

لیفتراک‌های برقی اغلب دارای قابلیت مانور بیشتر و شعاع چرخش محکم‌تری هستند. آن‌ها بیشتر به کنترل اپراتور پاسخ می‌دهند و در نتیجه می‌توانند به کاهش آسیب به محیط کار و محصولات کمک کنند. این قابلیت مانور بهبود یافته هم‌چنین می‌تواند انبار بهینه تر و عملکرد تجاری بهتری را ممکن سازد.

 •  بهبود دید

لیفتراک‌های برقی به دلیل نداشتن مخزن LP دید بهتری نسبت به لیفتراک‌های مجهز به LPG دارند. باتری زیر صندلی اپراتور قرار دارد و به عنوان وزنه لیفتراک عمل می‌کند. این امر دخالت در دید اپراتور را محدود کرده و ایمنی را برای مشاغل شما افزایش می‌دهد.

آیا لیفتراک های برقی کارآمدتر از لیفتراک با سوخت فسیلی هستند؟

هنگام سنجش مزایای لیفتراک دیزل و دوگانه‌سوز در مقابل لیفتراک برقی، مهم است که کارایی را در نظر داشته باشید. لیفتراک‌های برقی نسبت به لیفتراک‌های دیزل و دوگانه‌سوز کارایی بیشتری دارند.

در اینجا دلیل آن است:

عملکرد: لیفتراک برقی دارای فناوری ترمز برتر هستند و می‌توانند در شعاع کمتری نسبت به لیفتراک‌های دیزل و دو گانه سوز بچرخند.

آنها هم‌چنین دارای فناوری پیشرفته تایر هستند که کنترل را آسان می‌کند.

لیفتراک‌های برقی نیز نسبت به لیفتراک‌های دیزل و دو‌گانه‌سوز به تنظیم کمتری نیاز دارند. به علاوه، آنها معمولاً قطعات موتور کمتر و هزینه‌های تعمیر و نگهداری کمتری در مقایسه با لیفتراک‌های دیزل و دوگانه سوز دارند.

باتری‌ها: لیفتراک‌های برقی، صدها گالن سوخت را در طول عمر باتری صرفه جویی می‌کنند. هم‌چنین، باتری‌های آن‌ها معمولاً قابل شارژ هستند، که به کاهش زباله‌های سمی در محل دفن زباله کمک می‌کند.

با یک لیفتراک برقی، دیگر نگران مشکلات موتور سوخت فسیلی نخواهید بود.

چگونه لیفتراک های برقی را شارژ می‌کنید؟

یک لیفتراک برقی باید به درستی شارژ شود تا عملکرد خودرو به حداکثر برسد. برای اطمینان از شارژ صحیح لیفتراک برقی، دفترچه راهنمای مالک را مطالعه کنید.

در اینجا، دستورالعمل‌های دقیقی در مورد نحوه شارژ باتری آسانسور با توجه به مشخصات سازنده پیدا خواهید کرد.

باتری‌های لیفتراک برقی باید به طور منظم تمیز شوند و باتری‌های اضافی باید در محل ذخیره شوند تا از خرابی جلوگیری شود.

باتری لیفتراک برقی اپال ماشین
باتری لیفتراک برقی

 معایب لیفتراک برقی

 1.  سرمایه گذاری اولیه بالاتر لیفتراک‌های برقی به اندازه تجهیزات LPG ، گاز یا دیزل مقرون به صرفه نیستند. با این‌ حال، هزینه‌های عملیاتی مورد انتظار آنها در مقایسه با قیمت سوخت‌های فسیلی مورد انتظار در آینده ، اضافه کار را کاهش می‌دهد.
 2.  شارژ باتری لیفتراک برقی می‌تواند برای عملیات چند شیفت مشکل باشد. باتری‌های اسید سرب سنتی به چرخه‌های طولانی‌تر شارژ و خنک کننده بین دو شیفت (۸ ساعت برای شارژ، ۸ ساعت برای خنک شدن) نیاز دارند، که آنها را برای مشاغل یک یا دو شیفت ایده آل می‌کند. باتری‌های لیتیوم یونی می‌توانند از شارژ فرصت برای غلبه بر برخی از این چالش‌ها استفاده کنند. شما هم‌چنین باید کارکنان خود را در زمینه نگهداری و شارژ مناسب باتری آموزش دهید تا طول عمر و عملکرد باتری را افزایش دهید.
 3.  چالش‌های زیست محیطی لیفتراک‌های برقی نسبت به تجهیزات جابجایی مواد سنتی بیشتر مستعد تغییرات دما هستند. آنها هم‌چنین می‌توانند در محیط‌های بسیار مرطوب آسیب ببینند ، اما گزینه‌های باتری مهر و موم شده می‌تواند به غلبه بر این تهدید کمک کند. بسیاری از لیفتراک‌های برقی برای استفاده در فضای باز طراحی نشده اند ، اما تعداد فزاینده ای از تولید کنندگان لیفتراک‌های برقی سنگین را برای مصارف بیرونی ارائه می‌دهند.

 یک برنامه تعمیر و نگهداری تهیه کنید!

تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده لیفتراک برای اطمینان از اینکه شما به طور مداوم به نیازهای خدمات لیفتراک خود پایبند هستید، ضروری است.

بهترین راه برای پایبندی به برنامه تعمیر و نگهداری، استفاده از چک لیست تعمیر و نگهداری لیفتراک است که هر مورد تعمیر و سرویس را پوشش می دهد.

 • در صورت نیاز روغن را عوض کنید.
 • فیلترهای هوا را تمیز یا تعویض کنید.
 • بالابر و سیلندر شیب را بررسی کنید.

سه ماه یکبار

 1. رادیاتور را تمیز کنید.
 2. فیلترهای سوخت و هیدرولیک را عوض کنید.
 3. پمپ روغن هیدرولیک را بررسی کنید.

سالانه و نیمه سالانه

 1. روغن ترمز را تعویض کنید.
 2. گریس بلبرینگ چرخ را تعویض کنید.
 3. مایع خنک کننده موتور را تعویض کنید.

انجام بازرسی روزانه

 1. لاستیک‌ها را به طور منظم تعویض و سرویس کنید.
 2. لیفتراک‌ها را تمیز نگه دارید.
 3. فوراً به مسائل مکانیکی رسیدگی کنید.
 4. یک برنامه شارژ باتری داشته باشید.
 5. آموزش به اپراتور

قیمت لیفتراک برقی

 قیمت یک لیفتراک برقی ۳ تن (لیفتراک برقی ۴ چرخ) می‌تواند بین ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد.

اپال ماشین خاورمیانه

شرکت اپال ماشین خاورمیانه، با استفاده از تجربه چندین ساله در زمینه لیفتراک و هم‌چنین آگاهی از نیاز صنعتگران در جابه جایی و حمل محصولات و تجهیزات انبار داری، مفتخر به اخذ نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش از کمپانی بزرگ دالیان می‌باشد.

شرکت اپال ماشین خاورمیانه در زمینه لیفتراک برقی، دیزل، دوگانه سوز و هم‌چنین تجهیزات انبارداری در تناژهای مختلف با توجه به نیاز متقضیان می‌باشد و تمامی محصولات شرکت تحت ضمانت بی قید و شرط شرکت اپال ماشین می‌باشد و به صورت گارانتی و خدمات پس از فروش به متقضیان ارائه می‌شود.

درخواست پیش فاکتور

برای درخواست صدور پیش فاکتور لطفا فرم روبه رو تکمیل فرمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *