لیفتراک یک وسیله نقلیه کوچک صنعتی است که دارای یک سکوی چنگال قدرت دار در جلو است که می‌توان آن را برای جابجایی یا جابجایی در زیر محموله بالا و پایین آورد. بالابرها نیازهای صنایع مختلف از جمله انبارها و دیگر انبارهای بزرگ را برآورده می‌کنند.

نیروی بالابرها با باتری الکتریکی یا موتورهای احتراق تامین می‌شود. برخی از لیفتراک‌ها به اپراتورها اجازه می‌دهند هنگام رانندگی و کار با دستگاه بنشینند در حالی که برخی دیگر مجبور به ایستادن اپراتور هستند.

از این وسیله در صنعت برای حمل و نقل مواد و کالاها استفاده می‌شود.از انواع لیفتراک می‌توان به مدل دوگانه سوز آنها اشاره کرد.

لیفتراک دوگانه سوز

لیفتراک‌های دوگانه سوز بسیار انعطاف پذیر هستند و به همین دلیل، برای استفاده در داخل و خارج مناسب هستند.

این لیفتراک‌ها بیشتر از مدل‌های دیزلی سازگار با محیط زیست هستند و قدرت و عملکرد لازم را برای کارهای سخت تر ارائه می‌دهند. مانند کامیون‌های برقی، لیفتراک‌های دو گانه تمیز و بی صدا هستند و نیاز به ساعت‌ها شارژ بین شیفت ها ندارند.
بیشتر برای کار در قفسه بندی انبار مناسب هستند. آنها هم‌چنین یک گزینه عالی برای بارگیری وسایل نقلیه و حمل کالا بین یک ساختمان به محل دیگر هستند. این لیفتراک‌ها تقریباً برای هر کار حمل مواد مناسب هستند.

گیربکس این مدل لیفتراک‌ها معمولا اتوماتیک می‌باشد. با توجه به نوع سوخت آن‌ها برای فضاهای بسته بسیار مناسب بوده زیرا آلایندگی خاصی ایجاد نمی‌کنند. بیشتر لیفتراک‌های دوگانه سوز موجود در بازار ایران از موتور ۴ سیلندر تشکیل شده‌اند.

در فرآیند خرید لیفتراک دوگانه سوز برای دستیابی به استفاده معقول باید نکات زیر رعایت شود.

 1. ابتدا با کتابچه های راهنمای مربوطه لیفتراک دوگانه سوز آشنا شده و درک و درک جامعی از سیستم تبدیل گاز و بنزین داشته باشید.
 2. در طول استفاده از لیفتراک، لیفتراک نباید در نزدیکی منابع گرما یا آتش مانند شعله های باز، سوزاندن ته سیگار پارک شود.
 3. تعمیر، نگهداری و بازرسی منظم باید طبق برنامه انجام شود. مراقب باشید، هرگونه نشت یا ناهنجاری باید فوراً با آن برخورد شود.

نحوه به کارگیری گاز و بنزین

 1. برای رسیدن به یک شروع معقول: سوخت دوگانه، مانند استفاده از گاز و بنزین، ، لیفتراک باید در زمانی که از آن استفاده نمی شود بسته شود، شیر دستی باید بسته شود. لازم نیست روی دریچه گاز پا بگذارید، دوگانه سوز سیستم باید سوئیچ را در موقعیت گاز یا بنزین بچرخاند. پس از استارت، به خصوص در منطقه سرد، بهتر است خودرو را دو یا سه دقیقه گرم کنید تا سیستم آب خنک کننده موتور احتراق داخلی قبل از رانندگی گرم شود تا اطمینان حاصل شود که آب گرم می تواند به بخارساز برای تسریع تبخیر جریان یابد. .
 2. به روش تعویض سوخت توجه کنید: برای لیفتراک های دوگانه سوز، وقتی لیفتراک متوقف می‌شود، نباید در حین رانندگی سوئیچ شود. هنگامی که بنزین به گاز تبدیل می‌شود، اجازه دهید موتور احتراق داخلی به آرامی ادامه دهد. در این زمان می توان سوئیچ را به حالت خنثی چرخاند تا بنزین کاربراتور بسوزد تا شعله خاموش شود و سپس سوئیچ سوخت را در موقعیت گاز قرار داده تا دوباره راه اندازی شود. هنگامی که گاز مایع به بنزین تبدیل می‌شود، می توان آن را مستقیماً بدون توقف در موقعیت خنثی، سوئیچ دیورتر را به موقعیت بنزین بچرخانید. در این زمان توجه داشته باشید که کابل را بیرون بکشید. هنگامی که سیستم سوخت دوگانه عمدتاً مبتنی بر گاز احتراق است، لازم است حداقل ۴/۱از سوخت را برای مدتی در مخزن سوخت نگه دارید. نیاز داشتن. گاهی لازم است بنزین سوزانده شود تا سیستم بنزین به دلیل زمان بیکاری خراب نشود.
 3. سوخت گیری صحیح را انجام دهید: دو راه برای پر کردن مجدد وجود دارد، یکی تعویض کپسول. هنگام پر کردن یا تعویض کپسول ها، برای اطمینان از تهویه خوب، باید در فضای باز باشد و ایمنی باید الزامات استانداردهای محلی حفاظت از آتش را برآورده کند. لیفتراک باید متوقف شود، خاموش شود و راننده صندلی راننده را ترک کند. آتش بازی، منابع حرارتی و منابع آتش اکیدا ممنوع است. سیلندر را با احتیاط کنترل کنید و از برخورد، پرتاب یا غلتیدن روی زمین خودداری کنید. پرسنل سوخت گیری باید در طول فرآیند سوخت گیری تحت نظر باشند و نباید محل را ترک کنند
لیفتراک دوگانه سوز اپال ماشین
لیفتراک دوگانه سوز

انواع لیفتراک‌های دوگانه سوز اپال ماشین خاورمیانه

مزایای لیفتراک دوگانه سوز نسبت به لیفتراک برقی

 • با توجه به قیمت بالای برق صنعتی و خرید باتری، هزینه تعمیر و نگهداری لیفتراک برقی بالاست و لیفتراک‌های دوگانه سوز می توانند در هزینه استفاده بیشتر از لیفتراک برقی صرفه جویی کنند.
 • حتی در مورد سوخت ناکافی، لیفتراک دوگانه سوز می تواند قدرت را حفظ کند. با کاهش شارژ، قدرت لیفتراک برقی کاهش می‌یابد.
 • لیفتراک‌های دوگانه سوز می‌توانند در زمین های ناهموار یا شیب های تند حرکت کنند.
 • لیفتراک‌های دوگانه سوز سریع و آسان جایگزین سوخت می‌شوند، در حالی که لیفتراک‌های برقی به ۸ ساعت زمان شارژ و ۸ ساعت زمان خنک شدن باتری نیاز دارند.
 • تولیدکنندگان باتری لیفتراک برقی به طور جدی بر محیط زیست بومی محلی و سلامت انسان تأثیر گذاشته اند. بسیاری از حوادث “سرب خون” ناشی از تخلیه غیرقانونی شرکت های باتری در چین رخ داده است.
 • لیفتراک‌های دوگانه سوز می توانند در دمای منفی ۲۰ درجه کار کنند.

مزایای لیفتراک دوگانه سوز نسبت به لیفتراک دیزل

 • هزینه سوخت گاز مایع با مزیت مطلق، نسبت به دیزل کمتر است.
 • لیفتراک های دوگانه سوز برای استفاده در محیط های داخلی و خارجی و حتی محیط های کاری با الزامات زیست محیطی بالا مناسب هستند.
 • برخلاف سوخت دیزل، گاز و بنزین در حین تبخیر ریخته نمی شود که به طور موثر عمر موتور را افزایش می دهد.
 • در حین کار لیفتراک دوگانه سوز تقریباً مقدار خیلی کمی تخلیه ذرات مضری وجود دارد و در نتیجه سلامت کارگران کارگاه تضمین می شود. تخلیه تعداد زیادی ذرات مضر در اگزوز لیفتراک های دیزلی سلامت سیستم تنفسی کارگران را به طور جدی تحت تاثیر قرار می دهد.
 • موتور لیفتراک گاز مایع دارای دامنه ارتعاش کم و صدای کم است که شنوایی کارگران را تضمین می کند.

به طور کلی ، لیفتراک‌های دوگانه مقرون به صرفه‌ترین مدل‌ها برای شرکت‌های جدید هستند. این قیمت پایین می‌تواند به شرکت‌ها این امکان را بدهد که تجهیزات بیشتری برای ناوگان خود خریداری کنند یا تجهیزات اختیاری را برای بهبود عملکرد لیفتراک اضافه کنند.

معایب لیفتراک دوگانه سوز

 • قابلیت مانور کمتر
 • در حالی که لیفتراک‌های دوگانه قدرتمند هستند ، مانند لیفتراک های برقی قابل مانور نیستند. شعاع چرخش بزرگتر و فاصله توقف بیشتر آنها گاهی می‌تواند مانعی برای عملیات داخلی با راهروهای باریک باشد.
 • هزینه نگهداری و سوخت آنها در مقایسه با دو نوع دیگر بیشترین است.
 • اپراتورهای این لیفتراک نیاز به مهارت بالاتری برای کار با آن دارند.
 • آنها به اندازه لیفتراک برقی راحت نیستند. گاز آنها بدون اطلاع قبلی تمام می‌شود و این می‌تواند به شدت بر کار تأثیر بگذارد. به طور کلی هیچ راهی برای اندازه گیری سطح گاز وجود ندارد. سوئیچ‌های فشار که نشان می‌دهد گاز تمام شده است ، چند ثانیه قبل هشدار می‌دهد.
 • بیشتر مستعد نشتی از موتورها هستند.
 • دید عقب به دلیل موقعیت مخزن پروپان محدود استقرار گرفتن در معرض بدهی در قالب نشت احتمالی سیستم سوخت.
 • اپراتورها باید در مورد استفاده ایمن از سوخت پروپان آموزش ببینند.
 • هزینه سوخت بالا

بهترین مدل لیفتراک دوگانه سوز

 • تویوتا (Toyota)

این نباید برای کسی تعجب آور باشد. تویوتا برای سال‌ها پیشرو در تولید لیفتراک بوده و بیش از ۷۰۰۰۰۰ لیفتراک را برای استفاده در سراسر جهان تولید کرده است. این شرکت هیچ نشانه ای از از دست دادن رتبه خود را نشان نمی دهد و کارخانه حمل و نقل مواد تویوتا در کلمبوس، بزرگترین تولید کننده لیفتراک در جهان و فروشنده برتر در ایالات متحده است که به دلیل کیفیت و قابلیت اطمینان خود شناخته شده است.

 • کوماتسو (Komatsu)

کوماتسو یک شرکت چندملیتی ژاپنی است که از سالها تجربه همراه با آخرین فناوری ها برای ساخت ناوگان لیفتراک های کوچک و بزرگ خود استفاده می کند

 • هیوندای (HYUNDAI)

لیفتراک هیوندای یک محصول قابل اعتماد و با کیفیت برای هر عملیاتی است. صنایع سنگین هیوندای با بیش از ۳۵ سال تجربه در صنایع مختلف، راه حل های با کیفیتی را برای تمامی عملیات ارائه می دهد. پس از شروع کار در کشتی سازی، آنها به سمت ایجاد لیفتراک برای کارخانه های صنعتی، کاربردهای انبارداری و صنعت ساخت و ساز رفتند. هر یک از این صنایع همچنان محل تمرکز مجموعه لیفتراک هیوندای است.

پرفروش‌ترین لیفتراک‌های دوگانه سوز با ظرفیت ۳تن

این نباید برای کسی تعجب آور باشد. تویوتا برای سال‌ها پیشرو در تولید لیفتراک بوده و بیش از ۷۰۰۰۰۰ لیفتراک را برای استفاده در سراسر جهان تولید کرده است. این شرکت هیچ نشانه ای از از دست دادن رتبه خود را نشان نمی‌دهد و کارخانه حمل و نقل مواد تویوتا در کلمبوس، بزرگترین تولید کننده لیفتراک در جهان و فروشنده برتر در ایالات متحده است که به دلیل کیفیت و قابلیت اطمینان خود شناخته شده است.

 • هیوندای (HYUNDAI)

لیفتراک هیوندای یک محصول قابل اعتماد و با کیفیت برای هر عملیاتی است. صنایع سنگین هیوندای با بیش از ۳۵ سال تجربه در صنایع مختلف، راه حل‌های با کیفیتی را برای تمامی عملیات ارائه می‌دهد. پس از شروع کار در کشتی سازی، آنها به سمت ایجاد لیفتراک برای کارخانه‌های صنعتی، کاربردهای انبارداری و صنعت ساخت و ساز رفتند. هر یک از این صنایع هم‌چنان محل تمرکز مجموعه لیفتراک هیوندای است.

 •  کوماتسو (Komatsu)

کوماتسو یک شرکت چند ملیتی ژاپنی است که از سال‌ها تجربه همراه با آخرین فناوری‌ها برای ساخت ناوگان لیفتراک‌های کوچک و بزرگ خود استفاده می‌کند.

 • گروه Jungheinrich

Jungheinrich مستقر در آلمان، لیفتراک‌های دوگانه سوز را ارائه می‌دهد که در آمریکای شمالی توسط بیش از ۴۰۰ فروشنده فروخته می‌شود. خط تولید Jungheinrich شامل لیفتراک‌های متعادل کننده با تاکید بر بالابرهای با راهروهای باریک است.

 • میتسوبیشی (Mitsubishi Logisnext)

میتسوبیشی Logisnext چهارمین تولید کننده بزرگ لیفتراک است و به عنوان لیفتراک میتسوبیشی فعالیت می‌کند. میتسوبیشی Logisnext که در نتیجه ادغام بین لیفتراک میتسوبیشی نیچیو و UniCarriers Corp تشکیل شده است، نام تجاری مشهور کاترپیلار لیفتراک کاترپیلار را تولید می‌کند و دارای تاسیسات تولیدی در ایلینوی و تگزاس است.

 • هایستر (Hyster)

HYMP شرکت مادر برندهای لیفتراک Hyster و Yale است و به طور مداوم در بین برندهای برتر جهانی بالابر قرار می‌گیرد. این شرکت که مقر آن در کلیولند، اوهایو است، هم‌چنان به کشف راه‌هایی برای رشد تجارت خود در اروپای شرقی، آسیا-اقیانوسیه، آمریکای لاتین و چین ادامه می‌دهد.

 •  تجهیزات تاج (Crown Equipment)

Crown Equipment یک تولیدکننده خصوصی لیفتراک مستقر در اوهایو است که در لیفتراک‌های برقی و دوگانه سوز تخصص دارد. کراون که در سال ۱۹۴۵ شروع به کار کرد، اکنون ششمین تولید کننده بزرگ لیفتراک برقی و دوگانه سوز در سراسر جهان است. طیف گسترده‌ای از مدل‌ها از جمله تعادل، راهروهای بسیار باریک و لیفتراک‌های دسترسی را ارائه می‌دهد.

 • کلارک (Clark)

کلارک مستقر در کنتاکی اولین “تراکتور” خود را، اولین لیفتراک صنعتی احتراق داخلی، در سال ۱۹۱۷ ساخت. بیش از یک قرن بعد، آنها پنج خط اصلی را ارائه کردند و بیش از ۱ میلیون لیفتراک تولید کردند.

نحوه کار با لیفتراک دوگانه سوز

تقریبا نحوه کار با لیفتراک دوگانه سوز مانند سایر لیفتراک‌ها (لیفتراک برقی و لیفتراک دیزلی) می‌باشد که شامل یک پدال گاز و یک پدال ترمز و ترمز دستی و دسته دنده و دسته راهنما می‌باشد.

فقط باید به نکات زیر توجه شود:

 1. به دلیل داشتن کپسول از لحاظ ایمنی نباید در محیط های با دمای بالا استفاده شود.
 2. دارای دوکلید تعویض جهت تغیر سوخت از گاز به بنزین و بلعکس می‌باشد.
 3.  برای تعویض کپسول گاز ایمنی فراوانی را باید انجام داد و ابتدا لیفتراک را خاموش کرده و سپس شیلنگ سوخت را جدا کرده و کپسول را با احتیاط جابه جا کرد.
لیفتراک دوگانه سوز اپال ماشین
لیفتراک دوگانه سوز

نکات خرید لیفتراک دوگانه سوز

لیفتراک‌های دوگانه سوز گزینه ای مقرون به صرفه هستند، زیرا تجهیزات شارژ یا باتری برای خرید از قبل وجود ندارد، اما هم‌چنان CO2 بسیار کمتری نسبت به دیزل تولید می‌کنند.

بنابراین می‌توانید آنها را در داخل یا خارج از سالن انبار و مطابق با مقررات سختگیرانه بهداشت کار کنید. هیچ دوده ای در کار نیست،

نسبت توان به وزن مطلوب و موتورهای پاسخگو در یک لیفتراک دوگانه سوز معمولاً قدرت بیشتری نسبت به گزینه‌های برقی و دیزلی تولید می‌کنند.

هم‌چنین این موتورهای دوگانه سوز به طور قابل توجهی بی‌صداتر از موتورهای دیزلی هستند و آلودگی صوتی را کاهش می‌دهند و توانایی برقراری ارتباط با اپراتور را بهبود می‌بخشند.

سوخت‌گیری سریع و آسان است، بدون توقف زمانی که باید منتظر شارژ الکتریکی باشید.

دانستن اینکه هنگام خرید لیفتراک از کجا شروع کنید می تواند یک چالش واقعی باشد. یافتن لیفتراک مناسب برای شرکت شما نیاز به بینش تخصصی دارد اگر امیدوارید مقرون به صرفه‌ترین و پربازده‌ترین دستگاه را پیدا کنید.

علاوه بر منبع تغذیه، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید و ارزیابی کنید که بر هزینه بلند مدت شما تأثیر می‌گذارند، از جمله بار لیفتراک و میزان بلندی دستگاه.

این موارد را قبل از خرید لیفتراک حتما در نظر بگیرید:

۱- ارتفاع دکل

هنگام انتخاب ارتفاع دکل، باید از حداکثر وزن بار خود شروع کنید و دکلی را متناسب با آن وزن یا حتی کمی سنگین‌تر انتخاب کنید.

اگر لیفتراک شما در داخل و خارج از تریلر یا در محیطی با فاصله کم کار می‌کند، به یک دکل با بالابر آزاد نیاز دارید.

۲- نوع موتور

اگر برنامه شما شامل مواد غذایی، دارویی یا کار زیرزمینی است، به یک موتور الکتریکی یا یک موتور دوگانه سوز نیاز دارید. از سوی دیگر، زمانی که استفاده شما شامل کاربردهای سنگین باشد، به موتورهای دیزلی نیاز خواهید داشت.

۳- نوع لاستیک

تفاوت زیادی بین لیفتراک‌هایی که برای انبارداری اولیه استفاده می‌شود و لیفتراک‌هایی که در مشاغل ساختمانی کار می‌کنند، پیدا خواهید کرد. مانند سایر ماشین‌ها، لیفتراک نیز بسته به محیط در معرض فرسودگی است.

بنابراین هم به عملکرد آن در مکان فعلی و هم به نوع شرایطی که در آن دخیل است دقت کنید.

قیمت لیفتراک دوگانه سوز

قیمت خرید یک لیفتراک جدید می‌تواند از ۲۰۰۰۰ دلار تا بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار بسته به اینکه تجهیزات چه کاری انجام دهند می‌تواند باشد.

در اینجا پنج عامل اصلی که قیمت لیفتراک را تعیین می‌کنند گردآوری شده است:

ظرفیت تناژ  : هرچه تناژ  بالابری لیفتراک بیشتر باشد، لیفتراک گرانتر خواهد بود.

دکل و ارتفاع بالابری : بسته به نوع دکل، قیمت‌های مختلفی برای لیفتراک پرداخت خواهید کرد. ۲ کشو، ۳ کشو، چهارکشو.

برند لیفتراک : همه لیفتراک‌ها یکسان ساخته نمی‌شوند. همانطور که گفته می‌شود، “تو آنچه را که برای آن پول می‌پردازی دریافت می‌کنی”

نوع سوخت : لیفتراک برقی یا دیزل و یا لیفتراک دوگانه سوز باشد.

نوع شاخک و الحاقیه : بستگی به طول شاخک و الحاقیه های مورد استفاده در لیفتراک دارد.

فروش لیفتراک دوگانه سوز

اپال ماشین خاورمیانه نمایندگی فروش لیفتراک دالیان است که عرضه کننده انواع تجهیزات انبار داری نظیر انواع : لیفتراک دوگانه سوز با ظرفیت ۳ تن و برند اپال ماشین و با استفاده از تکنولوژی پیشرفته روز دنیا طی مراحل مختلف تست طراحی و ساخته شده است. سیستم کنترل هیدرواستاتیک اپراتور این کار را با دستگاه در شرایط مختلف آسان کرده است.

درخواست پیش فاکتور

برای درخواست صدور پیش فاکتور لطفا فرم روبه رو تکمیل فرمایید و در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *