نحوه کارکرد موتور لیفتراک

هر نوع موتور لیفتراک عملکرد اولیه یکسانی دارد. یک باتری احتراق و استارت دنده‌ای موتور را وادار می‌کند و فرآیند احتراق داخلی را آغاز می‌کند.

کاربراتور یک سوخت مایع و قابل احتراق را با هوا مخلوط می‌کند و آن را از طریق یک سوپاپ به داخل سیلندرها تزریق می‌کند. در داخل سیلندر، پیستون به میله‌ای متصل می‌شود که به نوبه خود به میل لنگ متصل می‌شود.

انرژی مکانیکی زمانی تولید می‌شود که شمع جرقه‌ای را به مخلوط سوخت/هوای فشرده وارد می‌کند و انفجار را مشتعل می‌کند.

انفجار پیستون و میله را در سیلندر به سمت پایین هدایت می‌کند. به دلیل نحوه طراحی میل لنگ، انرژی رو به

پایین پیستون و میله را به انرژی مکانیکی (RPMs) تبدیل می‌کند.

یک سری از این سیلندرها به میل لنگ در بلوک متصل می‌شوند. این بلوک دارای مکانیسم‌های دیگری مانند شفت بادامک است که از RPM‌ها برای باز و بسته کردن سوپاپ‌ها در ترتیب زمان بندی دقیق استفاده می‌کند.

این انرژی مکانیکی هم‌چنین دینام یا ژنراتور را به حرکت در می‌آورد (که روی موتور نصب شده و توسط یک تسمه هدایت می‌شود) که جریان را به اجزای الکتریکی لیفتراک می‌رساند.

علاوه بر این، الکتریسیته تولید شده در این روش برای به حرکت درآوردن فرمان برقی و پمپ‌های هیدرولیک بالابر/شیب استفاده می‌شود.

موتور احتراق داخلی یا موتور الکتریکی

هنگامی که صحبت از خرید تجهیزات صنعتی می‌شود، معمولاً قبل از انتخاب یک قطعه خاص از ماشین آلات باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید.

یکی از عوامل مهمی که باید در نظر گرفت نوع موتوری است که تجهیزات در اختیار دارند.

به طور خاص، شما باید بین موتور احتراق داخلی یا موتور الکتریکی تصمیم بگیرید. برای کمک به تصمیم گیری قبل از خرید لیفتراک، مزایا و معایب موتور احتراق داخلی و موتور الکتریکی باهم مقایسه می‌کنیم.

لیفتراک‌های احتراق داخلی

موتور احتراق داخلی (IC) در لیفتراک بسیار شبیه موتور ماشین شخصی شما کار می‌کند و برای کارکردن از سوخت استفاده می‌کند.

این سوخت معمولاً بنزین، گازوئیل، گاز مایع یا گاز طبیعی فشرده است.

موتور احتراق داخلی یکی از رایج‌ترین موتورها در تجهیزات صنعتی مانند لیفتراک‌ها است و دلیل خوبی هم دارد.

در اینجا به چند مورد از مزایای آنها اشاره می کنیم:

لیفتراک‌های احتراق داخلی هزینه اولیه پایین‌تری دارند.

وقتی صحبت از هزینه اولیه می‌شود، لیفتراک‌های احتراق داخلی تا ۲۰ درصد از لیفتراک‌های برقی ارزان‌تر هستند.

برای مشاغلی که نیاز به لیفتراک دارند اما سرمایه لازم برای خرید لیفتراک برقی را ندارند، هزینه کمتر لیفتراک احتراق داخلی می‌تواند جذاب باشد.

لیفتراک‌های احتراق داخلی همه کاره هستند.

این نوع لیفتراک را می‌توان هم در داخل و هم در فضای باز استفاده کرد و ظرفیت بار بالاتری دارد و به این ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا در طیف وسیعی از مشاغل و محیط‌‍‌ها بدون به خطر انداختن توانایی آن‌ها برای کار ایمن استفاده شوند.

سوخت گیری لیفتراک احتراق داخلی سریع‌تر و راحت‌تر است.

موتور لیفتراک

هنگامی که یک عملیات چند شیفتی را اجرا می‌کنید، لیفتراک‌های احتراق داخلی به دلیل سهولت در سوخت‌گیری می‌توانند انتخابی جذاب باشند.

یک لیفتراک با موتور احتراق داخلی را می‌توان در حدود ۵ دقیقه سوخت گیری کرد و به آن اجازه می‌دهد تا در چندین شیفت به طور موثر استفاده شود.

علیرغم مزایایی که دارند، لیفتراک‌هایی که دارای موتورهای احتراق داخلی هستند دارای معایبی هستند که باید قبل از خرید در نظر بگیرید.

در اینجا تعداد کمی از آنها هستند:

  • تعمیر و نگهداری لیفتراک برای لیفتراک احتراق داخلی سخت‌تر است.
  • به لطف ساخت موتورهای احتراق داخلی، با تعداد زیاد قطعات متحرک نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر (و گران قیمت) لیفتراک دارند.
  • لیفتراک‌های احتراق داخلی آلایندگی‌هایی ایجاد می‌کنند که باید در نظر گرفته شوند.
  • موتورهای احتراق داخلی انتشارات مونوکسید کربنی را منتشر می‌کنند که باید در هنگام استفاده در داخل ساختمان به حساب آورده و با آن مقابله کرد.
  • هزینه سوخت بلند مدت با لیفتراک احتراق داخلی بیشتر است.
  • در دراز مدت، هزینه‌های سوخت گیری یک لیفتراک احتراق داخلی بیشتر از شارژ مجدد یک لیفتراک برقی خواهد بود، حتی اگر این فرآیند سریعتر و کارآمدتر باشد.

لیفتراک برقی

یک لیفتراک برقی از یک باتری قابل شارژ برای تامین انرژی موتور استفاده می‌کند. سازگار با محیط زیست، این نوع موتور محبوبیت پیدا می‌کند.

در اینجا چند مورد از مزایای آورده شده است:لیفتراک‌های برقی هزینه‌های مالکیت کمتری دارند.

همانطور که در بالا ذکر شد، لیفتراک‌های برقی نسبت به لیفتراک‌هایی که از موتورهای احتراق داخلی استفاده می‌کنند، هزینه بیشتری دارند. با این حال، با گذشت زمان، این نوع لیفتراک در واقع مزیت کاهش هزینه را دارد. به عنوان مثال، هزینه تعمیر و نگهداری لیفتراک، هزینه سوخت کمتر و غیره به این معنی است که شما در طول عمر یک لیفتراک برقی نسبت به طول عمر یک لیفتراک آی سی پول کمتری خرج می‌کنید.

لیفتراک‌های برقی ارگونومی اپراتور را بهبود می‌بخشند. راحتی اپراتورهای لیفتراک شما می‌تواند عامل مهمی در انتخاب نوع ماشین آلات باشد.

وقتی صحبت از ارگونومی اپراتور می‌شود، لیفتراک‌های برقی مزیت دارند. آنها نسبت به لیفتراک‌هایی که دارای موتورهای احتراق داخلی هستند، لرزش کمتر و سواری راحت تری ایجاد می‌کنند.

یک بار شارژ باتری بسته به کاربرد شما می‌تواند ۳ تا ۱۲ ساعت دوام بیاورد، بنابراین مهم است که میانگین طول عمر مورد نیاز خود را در نظر بگیرید.

لیفتراک‌های برقی برای محیط زیست بهتر هستند. هنگامی که به فروش لیفتراک نگاه می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که هزینه اغلب مهم ترین عامل در تصمیم گیری برای خرید دستگاه است. با این حال، برای بسیاری از مشاغل، دوستی با محیط زیست نیز در اولویت قرار گرفته است. لیفتراک‌های برقی این مزیت را دارند که برای محیط زیست بهتر از لیفتراک‌های احتراق داخلی هستند. آن‌ها انرژی کمتری مصرف می‌کنند و انتشار کمتری ایجاد می‌کنند و آن‌ها را به یک ماشین سبز ایده آل برای پروژه‌های صنعتی و انبار تبدیل می‌‌کند.

لیفتراک‌های برقی به نگهداری و تعمیرات کمتری نیاز دارند. در نهایت، تعمیر و نگهداری لیفتراک برای لیفتراک‌های برقی بسیار کمتر از لیفتراک‌های احتراق داخلی است. دلیل آن این است که این ماشین‌ها قطعات متحرک کمتری دارند، به این معنی که به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند و به طور کلی تعمیرات کمتری دارند.

با این حال، قبل از انتخاب یک لیفتراک برقی، باید معایب ارائه شده توسط این نوع ماشین‌ها را نیز درک کنید.

اپال ماشین خاورمیانه

معایب موتور الکتریکی

زمان شارژ مجدد: معمولاً حدود ۸ ساعت طول می کشد تا باتری دوباره شارژ شود، سپس ۸ ساعت اضافی طول می‌کشد تا باتری قبل از استفاده از آن خنک شود. بسته به شرایط و تقاضای برنامه، یک بار شارژ معمولاً ۳ تا ۱۲ ساعت طول می کشد. اگر یک پروژه چند شیفتی را اجرا می کنید، ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در چندین باتری داشته باشید.

استفاده از لیفتراک برقی در خارج از محیط سالن  دشوار است. استفاده از لیفتراک برقی در بیرون، به ویژه زمانی که زمین خیس است، دشوار است.

لیفتراک‌های برقی به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارند. نگهداری لیفتراک های الکتریکی نیز کمی پیچیده تر از لیفتراک احتراق داخلی است.

به عنوان مثال، آنها می‌توانند تا ۲۰۰ فوت مربع فضای ذخیره سازی برای لیفتراک، باتری و غیره نیاز داشته باشند. علاوه بر این، آن‌ها به مکانی نیاز دارند که بتوان آن‌ها را شارژ کرد.

سوخت گیری لیفتراک‌های برقی دشوارتر است.

تعویض باتری در لیفتراک برقی نسبت به سوخت گیری یک لیفتراک با موتور احتراق داخلی به میزان قابل توجهی زمان می‌برد. علاوه بر این، از آنجایی که باتری‌ها اغلب باید ۸ ساعت شارژ شوند و سپس ۸ ساعت در بین استفاده‌ها خنک شوند، ممکن است به یک باتری در هر شیفت نیاز داشته باشید.

این نیاز می‌تواند هزینه قابل توجهی را برای خرید و داشتن یک لیفتراک برقی اضافه کند. با این حال، برخی از مارک‌های لیفتراک برقی می‌توانند کارآمدتر کار کنند و بدون شارژ مجدد باتری، دو شیفت کار کنند. اطمینان حاصل کنید و از یک متخصص لیفتراک برقی برای جزئیات بیشتر در مورد اینکه چگونه ممکن است برای عملیات شما کار کند بخواهید. صرف نظر از اینکه کدام نوع لیفتراک را انتخاب می‌کنید، نکته کلیدی این است که بدانید هر نوع موتور چه چیزی را برای شما و کسب و کارتان فراهم می‌کند.

هنگامی که بتوانید عواملی مانند قیمت، سازگاری با محیط زیست و راحتی را متعادل کنید، موقعیت بهتری برای انتخاب بهترین دستگاه برای نیازهای خود خواهید داشت.

قطعات موتور لیفتراک

سرسیلندر، واشر سرسیلندر، بوش سیلندر موتور، گاید سوپاپ، کاسه نمد یا لاستیک ساق سوپاپ موتور لیفتراک، ست سوپاپ دود و هوای موتور لیفتراک، سوپاپ هوا، سوپاپ دود، میل سوپاپ، رینگ پیستون موتور، ست کامل رینگ و پیستون و بوش سیلندر، لرزه گیر موتور یا دسته موتور، پیستون موتور، یاتاقان متحرک موتور، یاتاقان ثابت، شاتون موتور، میل لنگ موتور، دینام موتور، استارت موتور، سنسور روغن موتور، سنسور یا شمع حرارت آب موتور، شمع گرمکن موتور، پمپ انژکتور، کاربراتور، پمپ بنزین/ گازوییل لیفتراک، اویل پمپ موتور، قطعاتی است که موتور لیفتراک را تشکییل داده‌اند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

موتور های احتراق داخلی و موتور الکتریکی (برقی) اپال ماشین تحت ضمانت بی قید و شرط شرکت اپال ماشین خاورمیانه می‌باشد.

این محصول دارای گارانتی یکساله و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می‌باشد.

لازم به ذکر است ارسال به سراسر نقاط کشور و هم‌چنین درب شرکت‌ها انجام می‌شود.

4 دیدگاه برای “موتور لیفتراک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *