نحوه کارکرد موتور لیفتراک

هر نوع موتور لیفتراک عملکرد اولیه یکسانی دارد. یک باتری احتراق و استارت دنده‌ای موتور را وادار می‌کند و فرآیند احتراق داخلی را آغاز می‌کند.

کاربراتور یک سوخت مایع و قابل احتراق را با هوا مخلوط می‌کند و آن را از طریق یک سوپاپ به داخل سیلندرها تزریق می‌کند. در داخل سیلندر، پیستون به میله‌ای متصل می‌شود که به نوبه خود به میل لنگ متصل می‌شود.

انرژی مکانیکی زمانی تولید می‌شود که شمع جرقه‌ای را به مخلوط سوخت/هوای فشرده وارد می‌کند و انفجار را مشتعل می‌کند.

انفجار پیستون و میله را در سیلندر به سمت پایین هدایت می‌کند. به دلیل نحوه طراحی میل لنگ، انرژی رو به پایین پیستون و میله را به انرژی مکانیکی (RPMs) تبدیل می‌کند.

یک سری از این سیلندرها به میل لنگ در بلوک متصل می‌شوند. این بلوک دارای مکانیسم‌های دیگری مانند شفت بادامک است که از RPM‌ها برای باز و بسته کردن سوپاپ‌ها در ترتیب زمان بندی دقیق استفاده می‌کند.

این انرژی مکانیکی هم‌چنین دینام یا ژنراتور را به حرکت در می‌آورد (که روی موتور نصب شده و توسط یک تسمه هدایت می‌شود) که جریان را به اجزای الکتریکی لیفتراک می‌رساند.

علاوه بر این، الکتریسیته تولید شده در این روش برای به حرکت درآوردن فرمان برقی و پمپ‌های هیدرولیک بالابر/شیب استفاده می‌شود.

موتور احتراق داخلی یا موتور الکتریکی

هنگامی که صحبت از خرید تجهیزات صنعتی می‌شود، معمولاً قبل از انتخاب یک قطعه خاص از ماشین آلات باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید.

یکی از عوامل مهمی که باید در نظر گرفت نوع موتوری است که تجهیزات در اختیار دارند.

به طور خاص، شما باید بین موتور احتراق داخلی یا موتور الکتریکی تصمیم بگیرید. برای کمک به تصمیم گیری قبل از خرید لیفتراک، مزایا و معایب موتور احتراق داخلی و موتور الکتریکی باهم مقایسه می‌کنیم.

لیفتراک‌های احتراق داخلی

موتور احتراق داخلی (IC) در لیفتراک بسیار شبیه موتور ماشین شخصی شما کار می‌کند و برای کارکردن از سوخت استفاده می‌کند.

این سوخت معمولاً بنزین، گازوئیل، گاز مایع یا گاز طبیعی فشرده است.

موتور احتراق داخلی یکی از رایج‌ترین موتورها در تجهیزات صنعتی مانند لیفتراک‌ها است و دلیل خوبی هم دارد.

در اینجا به چند مورد از مزایای آنها اشاره می کنیم:

لیفتراک‌های احتراق داخلی هزینه اولیه پایین‌تری دارند.

وقتی صحبت از هزینه اولیه می‌شود، لیفتراک‌های احتراق داخلی تا ۲۰ درصد از لیفتراک‌های برقی ارزان‌تر هستند.

برای مشاغلی که نیاز به لیفتراک دارند اما سرمایه لازم برای خرید لیفتراک برقی را ندارند، هزینه کمتر لیفتراک احتراق داخلی می‌تواند جذاب باشد.

لیفتراک‌های احتراق داخلی همه کاره هستند.

این نوع لیفتراک را می‌توان هم در داخل و هم در فضای باز استفاده کرد و ظرفیت بار بالاتری دارد و به این ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا در طیف وسیعی از مشاغل و محیط‌‍‌ها بدون به خطر انداختن توانایی آن‌ها برای کار ایمن استفاده شوند.

سوخت گیری لیفتراک احتراق داخلی سریع‌تر و راحت‌تر است.

موتور لیفتراک

هنگامی که یک عملیات چند شیفتی را اجرا می‌کنید، لیفتراک‌های احتراق داخلی به دلیل سهولت در سوخت‌گیری می‌توانند انتخابی جذاب باشند.

یک لیفتراک با موتور احتراق داخلی را می‌توان در حدود ۵ دقیقه سوخت گیری کرد و به آن اجازه می‌دهد تا در چندین شیفت به طور موثر استفاده شود.

علیرغم مزایایی که دارند، لیفتراک‌هایی که دارای موتورهای احتراق داخلی هستند دارای معایبی هستند که باید قبل از خرید در نظر بگیرید.

در اینجا تعداد کمی از آنها هستند:

  • تعمیر و نگهداری لیفتراک برای لیفتراک احتراق داخلی سخت‌تر است.
  • به لطف ساخت موتورهای احتراق داخلی، با تعداد زیاد قطعات متحرک نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر (و گران قیمت) لیفتراک دارند.
  • لیفتراک‌های احتراق داخلی آلایندگی‌هایی ایجاد می‌کنند که باید در نظر گرفته شوند.
  • موتورهای احتراق داخلی انتشارات مونوکسید کربنی را منتشر می‌کنند که باید در هنگام استفاده در داخل ساختمان به حساب آورده و با آن مقابله کرد.
  • هزینه سوخت بلند مدت با لیفتراک احتراق داخلی بیشتر است.
  • در دراز مدت، هزینه‌های سوخت گیری یک لیفتراک احتراق داخلی بیشتر از شارژ مجدد یک لیفتراک برقی خواهد بود، حتی اگر این فرآیند سریعتر و کارآمدتر باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

موتور های احتراق داخلی و موتور الکتریکی (برقی) اپال ماشین تحت ضمانت بی قید و شرط شرکت اپال ماشین خاورمیانه می‌باشد.

این محصول دارای گارانتی یکساله و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می‌باشد.

لازم به ذکر است ارسال به سراسر نقاط کشور و هم‌چنین درب شرکت‌ها انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.